Raport „Nasza odpowiedzialność 2015” dla Energa S.A.

Energa_raport_1500

Opracowaliśmy projekt graficzny i wyprodukowaliśmy raport „Nasza odpowiedzialność 2015”, który ma na celu podsumowanie kluczowych dokonań Grupy Energa w obszarze zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności.

Opracowany i wydany na zlecenie Energa SA raport „Nasza odpowiedzialność 2015” podsumowuje kluczowe osiągnięcia Grupy Energa w zakresie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności. Grupą docelową raportu „Nasza odpowiedzialność 2015” są akcjonariusze, klienci, banki oraz instytucje finansowe, władze samorządowe i administracja publiczna, dostawcy i partnerzy biznesowi, społeczności lokalne, regulatorzy, pracownicy firmy i jej organizacje pracownicze, organizacje pozarządowe (NGO), środowisko naukowe i uczelnie wyższe.

To już czwarta przygotowana przez nas edycja tego raportu (z pięciu, jakie się dotychczas ukazały). Byliśmy odpowiedzialni za projekt graficzny raportu i jego produkcję. Raport produkowany jest na specjalnym papierze, który spełnia normy druku ekologicznego. Od 2014 r. raport powstaje w ramach stworzonej przez agencję dla Grupy Energa nowej identyfikacji wizualnej „Quadro Eco System”, zakładającej przejrzystą i spójną koncepcję graficzną dla komunikacji korporacyjnej Grupy. Materiały drukowane zostały wyprodukowane z zachowaniem procesu certyfikacji FSC.

Zaprojektowany przez nas raport „Nasza odpowiedzialność 2013” został nagrodzony przez jury dziennikarskie w ósmej edycji konkursu „Raporty społeczne”. Dziennikarze docenili strukturę i sposób prezentowania informacji w opracowaniu opisującym w jaki sposób Grupa łączy rozwój biznesowy z interesami swojego otoczenia. Raport „Nasza odpowiedzialność 2012” otrzymał nagrodę Brązowe Szpalty 2014 za interesującą formę szaty graficznej oraz nagrodę główną, jako projekt jednorazowy w konkursie Biuletynów Firmowych Agape.

Działania dla Energa SA są realizowane na podstawie umowy zawartej w 2014 r., obejmującej stałą obsługę graficzną.